Kryefaqja / LAJME / SPORT / Celina: S’jam norvegjez, por shqiptar

Celina: S’jam norvegjez, por shqiptar

Bersant Celina ua ka bërë me dije norvegjezëve se nuk është ndier asnjëherë norvegjez, për atë vendosi ta refuzonte këtë Përfaqësuese, duke iu bashkuar Kosovës.

“Ndihem shqiptar i Kosovës. Ky vend më donte dhe shfaqi interesim më të madh. Dhe, kështu ndodhi”, ka thënë 19-vjeçari për mediet norvegjeze. “Unë e kam familjen në Kosovë dhe kjo ndoshta është arsyeja më madhe. Ata kanë kaluar periudhë të vështirë. Unë kam nënshtetësi norvegjeze, por kurrë nuk jam ndier norvegjez”, vazhdoi talenti i Manchester Cityt.

Rreth Shqipëria e Bashkuar

Check Also

Nuri Seferi ka mposhtur boksierin serb Dusan Krstin. “Këtij këtu, me çetnikun në gjoks, ia tregova shqipen e vërtetë”

Boksieri shqiptar, Nuri Seferi, ka fituar pa problem meçin kundër boksierit serb Dushan Krstin, që …