Kryefaqja / LAJME / SPORT / Nuri Seferi ka mposhtur boksierin serb Dusan Krstin. “Këtij këtu, me çetnikun në gjoks, ia tregova shqipen e vërtetë”

Nuri Seferi ka mposhtur boksierin serb Dusan Krstin. “Këtij këtu, me çetnikun në gjoks, ia tregova shqipen e vërtetë”

Boksieri shqiptar, Nuri Seferi, ka fituar pa problem meçin kundër boksierit serb Dushan Krstin, që u zhvillua në Olten të Zvicrës, duke e mposhtur në raundin e gjashtë.Seferi dominoi nga raundi i parë, duke qenë vazhdimisht në ofensivë, ndërsa rriti ritmin në raundin e katërtë dhe të pestë kur disa herë goditi fuqishëm kundërshtarin, që megjithatë arriti të mbijetojë.

Mirëpo i vetëdijshëm se serbi dukej i plagosur në forcën e tij, Seferi vazhdoi sulmet dhe pas disa goditjeve të vazhdueshme në raundin e gjashtë detyroi kundërshtarin të dorëzojë luftën, duke gëzuar mijëra shqiptarë që ndiqnin nga palestra Standthalle në Olten të Zvicrës.

Check Also

Babai i Autochthonousit ka një mesazh për tifozët dhe lojtarët e kombëtares

Bardhi: Me zemër për Ismail Morinën-Ballistin.Frrok Bardhi, një aktivist i shquar për qështjen kombëtare, njëheri …

Leave a Reply