Kryefaqja / LAJME / SPORT / Nuri Seferi ka mposhtur boksierin serb Dusan Krstin. “Këtij këtu, me çetnikun në gjoks, ia tregova shqipen e vërtetë”

Nuri Seferi ka mposhtur boksierin serb Dusan Krstin. “Këtij këtu, me çetnikun në gjoks, ia tregova shqipen e vërtetë”

Boksieri shqiptar, Nuri Seferi, ka fituar pa problem meçin kundër boksierit serb Dushan Krstin, që u zhvillua në Olten të Zvicrës, duke e mposhtur në raundin e gjashtë.Seferi dominoi nga raundi i parë, duke qenë vazhdimisht në ofensivë, ndërsa rriti ritmin në raundin e katërtë dhe të pestë kur disa herë goditi fuqishëm kundërshtarin, që megjithatë arriti të mbijetojë.

Mirëpo i vetëdijshëm se serbi dukej i plagosur në forcën e tij, Seferi vazhdoi sulmet dhe pas disa goditjeve të vazhdueshme në raundin e gjashtë detyroi kundërshtarin të dorëzojë luftën, duke gëzuar mijëra shqiptarë që ndiqnin nga palestra Standthalle në Olten të Zvicrës.

Check Also

Refuzoi Gjermaninë për Shqipërinë, talenti i Kombëtares rrëfen historinë e jashtëzakonshme: Hoqa dorë edhe nga nënshtetësia serbe, zemra zgjodhi kuqezinjtë

Është pjesë e Shpresave U-21 dhe shihet si një ndër futbollistët më premtues jo vetëm …

Leave a Reply