Kryefaqja / LAJME / SPORT / Ergys Kaçe godet, ja mesazhi i tij

Ergys Kaçe godet, ja mesazhi i tij

Mesfushori shqiptar, Ergys Kaçe, ka lansuar një sulm të pa parë ndaj shqiptarëve që luajnë për Zvicrën.
Ai ka thumbuar ata, duke thënë se as për vetet nuk e ka pasur të vështirë që të zgjedhë Shqipërinë para kombëtareve tjera.

Kaçe refuzoi kombëtaren e Greqisë dhe erdhi të luajë për Shqipërinë, shkruan Telegrafi.

“Nuk e kisha aspak të vështirë për të bërë zgjedhjen e duhur. Jam shqiptar 24 karat”, ka shkruar Kaçe në profilin e tij në Facebook.

Kaçe pritet të luajë nga fillimi në duelin ndaj Zvicrës.

Rreth Shqipëria e Bashkuar.AL

Check Also

Shqipëria kualifikohet nëse ky ekip fiton kundër…

Shqipëria do të presë ndihmë nga Gjermania në ballafaqimin e saj me Irlandën e Veriut …