Kryefaqja / LAJME / Mediat greke raportojnë për shpalljen non grata të kryetarit të LSHB-së

Mediat greke raportojnë për shpalljen non grata të kryetarit të LSHB-së

Mediat greke kanë raportuar për shpalljen non grata të kryetarit të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z. Tahir Veliu, i cili me 13 gusht u ndalua në pikën kufitare të Kakavijës.  Veliu, së bashku me shumë veprimtarë tjerë të LSHB-së ishin nisur drejt Janinës për të mbajtur takimin promovues të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, ku ishte paraparë edhe promovimi i librit “Platforma për Shqipëri të Bashkuar. 

Mediat greke bëjnë të ditur se z. Tahir Veliu i është bërë ndalesa me urdhër nga Athina dhe se ai është shpallur “person non grata”, i rrëzikshëm dhe i padëshiruar. 

LSHB përmes një njoftimi ka bërë të ditur se Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar angazhohet për për çlirimin e Çamërisë dhe bashkimin e saj më Shqipërinë.

Check Also

Protestë në Skenderaj, nuk duan që Vuçiq të shkelë në Drenicë

Ata kanë ftuar për protestë në sheshin ‘Adem Jashari’ në ora 06:00 të mëngjesit për …

Leave a Reply