Kryefaqja / LAJME / SPORT / Mashtrimi i Federatës së Kosovës, UEFA dhe FIFA nuk e ndalojn flamurin shqiptar

Mashtrimi i Federatës së Kosovës, UEFA dhe FIFA nuk e ndalojn flamurin shqiptar

UEFA e FIFA nuk kanë dhënë asnjë urdhër që flamuri i Shqipërisë të mos jetë prezent në tribuna gjatë ndeshjeve të Kosovës.

Kështu thotë aktori Kushtim Sheremeti, pas një takimi sipas tij me delegatë të FIFA-së e UEFA-së, pas ndeshjes së Kombëtares shqiptare kundër Spanjës, përcjell “Lajmi.net”.

Rreth Shqipëria e Bashkuar.AL

Check Also

Shqipëri – Spanjë, formacionet zyrtare

Shqipëria sonte e pret në “Loro Boriçi” Spanjën, me të cilën luan nga ora 20:45. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *