Kryefaqja / LAJME / SPORT / TAULANT XHAKA: NUK JAM KOSOVAR, JAM SHQIPTAR NGA TREVAT E ARBËRISË…

TAULANT XHAKA: NUK JAM KOSOVAR, JAM SHQIPTAR NGA TREVAT E ARBËRISË…

Futbollisti i kombëtares shqiptare Taulant Xhaka i ka dhënë përgjigje atyre pak devijuesve që kërkojnë të shpikin “kombin kosovar”.
I pyetur si ndihet që mbron ngjyrat e Shqipërisë dhe jo të Kosovës si “kosovar që është” Xhaka ka thënë në faqen e tij të Fejsbukut se ““Jam shqiptar nga trevat e Arbërisë”. Të lumtë Taulant!

Rreth Shqipëria e Bashkuar

Check Also

Shqipëri – Spanjë, formacionet zyrtare

Shqipëria sonte e pret në “Loro Boriçi” Spanjën, me të cilën luan nga ora 20:45. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *