Kryefaqja / OPINION / Dyftyrësija e partive politike lidhur me arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë!

Dyftyrësija e partive politike lidhur me arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë!

Shkruan: Hysni Gashi 
Nga arrestimi i Ramush Haradinajt ne Francë me fletarrest të Serbisë jam duke i përciell dhe me ranë ne sy reagimet e qytetarëve ne veçanti strukturat e larta të disa partive duke vajtuar me lot krokodilli.
Ata që sot po vajtojn me lot krokodili pikrisht ishin që e sabotuan luftën Çlirimtare dhe bartsit e saj që nga celulat e para dhe vazhdojn ta sabotojn edhe sot.
Ata që shpifen për bartësit e luftës si p.sh për Sami Lushtakun,Sylejman Selimin me bashkluftetar të tjër që po vuajn dënim me akuza të montuara politikisht me shantazhe e linçime dhe disa komondant që po hetohen për t’i burgos pikrishti jeni ju që po i bëni hyzmet me dosje herë ne UNIMIK e herë ne EULEX që e sabotuat luftën dhe bartsit e saj.
Pse e them këtë besoj se nuk don as studim dhe as hetim prefosional për ta kuptuar, derisa deputeti nga radhet e Opozitës ne Kuvendin e Kosovës para ambasadorve ndekombetar dhe Televizjoneve vendore dhe nderkombëtare i thot deputetit të Pozitës që është doktorr që sheroj plag të luftetarve po kam frig nga ti që po ma heq bubrrekin besoj se për ata që deshirojn të kuptojn thot mjaft.
Dhe a edini pse ? Sepse po perdorin çdo mjet dhe çdo form për t’i largu nga skena politike ata që sakrifikuan,kontribuan për Lirin dhe Pavarsin e popullit bartsit e luftës Çlirimtare pastaj për të loz lirshem me fatin e Kosovës dhe popullin e saj.
Po të njejtit që po vajtojn sot për Ramushin pikrisht ishin që e derguan ne Tribunalin e Hages po ashtu duke harruar se të njejtit përvç që e shantazhuan ne menyr dinakrie fshehurazi nuk ngurruan edhe hapur që thoshin kriminel dhe Parti e haraçit vertet dyftyrsia brinje nuk ka.

Rreth Shqipëria e Bashkuar

Check Also

Cili ishte emri i vërtet i lumit Vardar në kohën e Ilirëve?

Lumi Vardar apo, në shqip, lumi Bardhar. Emri i vërtetë i lumit është “bardhar” , …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *