Kryefaqja / HISTORI / KRIMET SERBE / Pamje shokuese: Kriminelët serbë tërheqin zvarrë trupat e shqiptarëve (VIDEO+18)

Pamje shokuese: Kriminelët serbë tërheqin zvarrë trupat e shqiptarëve (VIDEO+18)

Vazhdojnë të dalin pamje të tmerrshme të krimeve serbe në zona të ndryshme të Kosovës.
Një video e re e shpërndarë në rrjete sociale, tregon pamje prej njërës prej masakrave më të rënda e kryer nga ushtria dhe policia serbe në Rugovë të Hasit 17 vite më parë.
Kriminelët serbë në këtë video shihen duke tërhequr zvarrë trupat e civilëve shqiptarë të masakruar. Pamjet janë me të vërtet rrëqethëse.

Masakra në Rugovë të Hasit Mos harro kurrë- SHPËRNDAJE

Publié par Tahir Veliu sur mercredi 1 février 2017

Rreth Shqipëria e Bashkuar.AL

Check Also

Raporti i CIA-s: Si u masakruan shqiptarët nga çetnikët serbë më 1943

Agjencia Qendrore e Inteligjencës amerikane CIA, ka bërë publike rreth 13 milionë faqe të dokumenteve …