Kryefaqja / LAJME / Flamujt grekë largohen nga Vlora (Video)

Flamujt grekë largohen nga Vlora (Video)

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar ka larguar flamurët grekë nga Vlora.

https://www.facebook.com/tahirveliu.lshb/videos/1693223710694718/

Kjo lëvizje thotë se nuk do të lejojë asnjë flamur të shteteve armike, transmeton lajmi.net.

Përmes një videoje të publikuar në Facebook, ata thonë se LSHB e shpall flamurin grek Non Grata në Shqipërinë e lirë.

Ky është postimi i plotë:

LSHB largon flamujt e pushtuesit shovinist grek në Vlorë

I’a rikujtojmë edhe njëherë shtetit armik grek dhe të gjithë atyre që shiten për një pension 200 €, se në trojet Shqiptare nuk ka vend për flamurin grek.

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar, nuk do te lejojë asnjëherë dhe asnjë flamur të shteteve armike.

Përderisa, flamuri shqiptar është i ndaluar në Çamëri dhe Çamëria është e pushtuar nga Greqia, atëherë LSHB e shpall flamurin grek NON GRATA në Shqipërinë e lirë./Lajmi.net

Check Also

Kreu i LSHB-së Kastriot Berishaj viziton Memorialin e Vendvarrimit të Heroit Kombëtar Skënderbeu në Lezhë

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z. Kastriot Berishaj bëri një vizitë zyrtare, ditën …

Leave a Reply