Kryefaqja / LAJME / KRYETARI I LSHB-SË MORRI PJESË NË PËRVJETORIN E DËSHMORËVE TË KOMBIT RRAHIM BAJRAKTARI DHE ELMI LESTRANI

KRYETARI I LSHB-SË MORRI PJESË NË PËRVJETORIN E DËSHMORËVE TË KOMBIT RRAHIM BAJRAKTARI DHE ELMI LESTRANI

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar Tahir Veliu, me bashkëpunëtorët e tij ka bërë homazhe te varrezat e Dëshmorëve të Kombit, Rrahim Bajraktari dhe Elmi Lestrani në fshatin Baicë të Drenasit.
Veliu me këtë rast ka thënë se është obligim i yni t’i përkujtojmë dhe nderojmë Dëshmorët e Kombit, pasi ata kanë dhënë jetën për lirinë e kombit shqiptar.
“Nderimi më i mirë dhe më kuptimplotë për dëshmorët e kombit është të ecim në hapat e tyre, në rrugën e jetësimit të Shqipërisë së Bashkuar”, është shprehur Veliu për DritarjaOnline.

Rreth Shqipëria e Bashkuar.AL

Check Also

Policia mban nën arrest kryetarin e LSHB-së Tahir Veliu dhe Frashër Racaj në kufirin shqiptaro-shqiptar

Pengesat dhe ndalesat ndaj kryetarit të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, z. Tahir Veliu nuk …