Kryefaqja / LAJME / Policia mban nën arrest kryetarin e LSHB-së Tahir Veliu dhe Frashër Racaj në kufirin shqiptaro-shqiptar

Policia mban nën arrest kryetarin e LSHB-së Tahir Veliu dhe Frashër Racaj në kufirin shqiptaro-shqiptar

Pengesat dhe ndalesat ndaj kryetarit të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, z. Tahir Veliu nuk kanë të ndalur. Ashtu siç edhe është bërë e ditur nga burime të afërta me Lëvizjen për Shqipëri të Bashkuar, policia sot rreth orës 9 në mëngjes ka ndaluar krryetarin e LSHB-së, Tahir Veliu dhe bashkëpunëtorin e tij Frashër Racaj. 

“Edhe një ndales në kufirin shqiptaro-shqiptar. Gjatë rrugës për Tiranë, në piken kufitare të Vermicës ndalohet delegacioni i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, ndërsa, Tahir Veliu dhe Frashër Racaj janë ndalur nga policia” thuhet në deklaratën e LSHB-së.

Rreth Shqipëria e Bashkuar.AL

Check Also

KRYETARI I LSHB-SË MORRI PJESË NË PËRVJETORIN E DËSHMORËVE TË KOMBIT RRAHIM BAJRAKTARI DHE ELMI LESTRANI

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar Tahir Veliu, me bashkëpunëtorët e tij ka bërë …