Kryefaqja / LAJME / ARRESTOHET KRYETARI I LSHB-së TAHIR VELIU

ARRESTOHET KRYETARI I LSHB-së TAHIR VELIU

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu dhe dy bashkëpunëtorët e tij Alban Mulaj dhe Burim Veliu, sonte më 6 Qershor 2017, në ora 21:00 në pikën kufitare të Morinës janë arrestuar nga Policia Shqiptare dhe po mbahen nën arrest.

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar reagon ashpër ndaj ndalesave të vazhdueshme ndaj kryetarit të LSHB-së dhe aktivistëve të tjerë. Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar nuk njeh kufijtë e imponuar dhe angazhohet për shuarjen e kufijve që ndajnë shqiptarët.

Deri tani, nuk ka ndonjë informacion tjetër.

Rreth Shqipëria e Bashkuar.AL

Check Also

“Shteti serb nuk regjistron fëmijët shqiptar në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë!”

Drita Osmani – Valon Jashari ”Njohja e dinjitetit të lindur dhe e të drejtave të …