Kryefaqja / DIASPORË / Hapet klasa e gjuhës shqipe në Priazovski të Ukrainës

Hapet klasa e gjuhës shqipe në Priazovski të Ukrainës

Në Priazovski të Ukrainës është hapur një klasë në gjuhën shqipe, pasi që aty jeton një pjesë e komunitetit shqiptar.
Ambasadorja e Shqipërisë në Ukrainë, Shpresa Kureta ka marrë pjesë në përurimin e kësaj klase duke iu dhuruar nxënësve libra për mësimin e gjuhës shqipe.
Për hapjen e kësaj klase ka shkruar edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në rrjetin social Twitter./Indeksonline

Check Also

Në Bullgari: atje ku flitet shqipja e para 400 vjetëve!

Përgatiti: YLLI PATA Një dokument për shqiptarët e Bullgarisë dhe legjenda e tre vëllezëve nga …