Kryefaqja / OPINION / Ç’DO HERË NË KOHE TË ZGJEDJEVE VJEN EDHE PATRIOTIZMI NË SHPREHJE NGA LIDERSHIPI SHQIPTAR

Ç’DO HERË NË KOHE TË ZGJEDJEVE VJEN EDHE PATRIOTIZMI NË SHPREHJE NGA LIDERSHIPI SHQIPTAR

Nga:Hysni Gashi
Isa Mustafa:Qeveria nuk bëhet duke u varur nga Lista Serbe dhe, siç thot ai nga Radoiçiqat e Veselinoviqat, as me kumari me ta dhe me krimin.
Z.Mustafa nëse PAN-i,dhe i nominuari saj për kryeminister z.Haradinaj nuk dëshiron shumicen shqiptare në Kuvend e Qeveri dhe kërkon Listen Serbe, Radiçiqat e Veseloviqat unë do pajtohem me ty dhe të gjithë ata që mendojn në ketë mënyrë siç mendon ti.
Por ne asnjë mënyrë nuk do të pajtohem sepse z.Haradinaj është duke berë të pamunduren për ta berë shumicen shqiptare ne Kuvend dhe Qeveri.Por jeni ju që jeni kunër dhe disa parti të tjëra.Prandaj bojkotimi i PAN-it dhe z.Haradinajt po e fuqizon Listen Serbe.
Z.Mustafa po me habit me heroizmin e tij patriotik ne ketë kohë që ende nuk është konstitu kuvendi dhe që jemi ne prag të zgjedhjeve lokale!.

Rreth Shqipëria e Bashkuar

Check Also

“Kumanova”, Spasovski paralajmëron hetim ndërkombëtarë

Ministri i brendshëm Oliver Spasovski paralajmëron hetim ndërkombëtar për zhvillimet në lagjen e trimave më …