Kryefaqja / HISTORI / KRIMET GREKE / Gramoz Palushi ra më Flamur e për Flamur në Greqi!

Gramoz Palushi ra më Flamur e për Flamur në Greqi!

Ishte data 4 Shtator 2004 dhe sot kanë kaluar 13 vite nga ajo date, për Shqiptarët kjo datë nuk do të harrohet kurrë, pasi atë natë në Qemal Stafa është degjeneruar kundërshtari më i pa dëshiruar në Shqipëri, pikërisht Greqia është mundur 2-1 fal golave të Muratit dhe Aliaj.
– Hidhërimi për Shqiptarët ishte humbja e jetes të një shqiptari në Greqi, vetëm se po festonte fitoren e vendit të tij. Gramoz Palushi ra për flamur, prandaj mos e harroni kurrë! I pa harruar qoftë kujtimi yt!
Tahir Veliu ✍️

Check Also

Si i masakruan grekët 230 shqiptarë, fëmijë, pleqë, dhe gra në vitin 1914, në Tepelenë

Trupat e rregullta greke duke marrë posedimin e Kodrës, një fshat pranë Tepelenës, ftoi të …