Kryefaqja / LAJME / SPORT / Shqipëria drejt Botërorit 2018, FIFA dënon Spanjën?

Shqipëria drejt Botërorit 2018, FIFA dënon Spanjën?

Kombëtarja shqiptare ka shanse të mëdha që të jetë pjesë e kompeticionit më të rëndësishëm në planet. Kuqezinjtë mund të marrin pjesë në Botërorin “Rusi 2018” dhe kjo edhe me ndihmën e FIFA-s.

Tensionet rreth referendumit të ardhshëm për pavarësinë e Katalonisë kanë shkaktuar kaos në Spanjë pas paralajmërimit se La Liga mund të mbetet pa Barcelonën.
The Sun shkruan:
Nëse Barcelona përjashtohet nga La Liga, atëherë FIFA do të detyrohet të marrë masa të rrepta për kombëtaren Spanjolle, duke bërë që ta përjashtojë për Botërorin “Rusi 2018”.
Ky do të ishte një lajm i mirë për kombëtaren shqiptare që gjendet në grup me Spanjën në eliminatoret e e këtij botërori. Kuqezinjtë do të merrin pjesë në Play Off dhe shanset për të zënë një vend në botëror do ishin të mëdha.

Check Also

Njihuni me skuadrën arbëreshe të Kategorisë së Dytë në Itali, kanë simbol shqiponjën dhe i këndojnë Skënderbeut

Klube futbolli shqiptare nuk ka vetëm në Shqipëri dhe Kosovë, por edhe në Europë.San Giorgio …