Kryefaqja / LAJME / Ngriten flamujt e Shqipërisë dhe Kosovës në Konsullatën e Milanos

Ngriten flamujt e Shqipërisë dhe Kosovës në Konsullatën e Milanos

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se sot janë ngritur flamujt e Shqipërisë dhe Kosovës në objektin e ri të Konsullatës shqiptare të Milanos.

“U ngritën sot edhe flamujt në godinën e re të Konsullatës Shqiptare të Milanos.Në vijim do të çelim të tjera stacione dinjitoze e të përbashkëta për shërbimet konsullore për shqiptarët nëpër botë”, ka shkruar Rama në Facebook.

Check Also

Mielli serb pushton Shqipërinë. Buka jashtë standardit

Fabrikat e blojës panë rënie dyshifroreve të xhirove vjetore më 2016, si pasojë e konkurrencës …

Leave a Reply