Kryefaqja / LAJME / Rrahje masovike mes turqve dhe shqiptarëve në Gostivar

Rrahje masovike mes turqve dhe shqiptarëve në Gostivar

Dje rreth orë 13 në rrugën Zhivko Brajkovski, afër shkollës së mesme ekonomike 10-12 nxënës shqiptar të shkollave të mesme nga fshati Çegran, përderisa kanë qëndruar në picerinë Bini, rreth 40-50 nxënës turq nga e njëjta shkollë nga fshati Vrapcishtë, janë përplasur fizikisht duke i goditur me grushta dhe shqelma.
Gjatë sulmit është përdorur edhe një thikë. Plagë nga thika kanë marrë tre nxënës, dy prej të cilëve janë dërguar në Spitalin e qytetit në Gostivar, ndërsa njëri për shkak të lëndimeve serioze është dërguar në Shkup. Gjendja e tij është shumë serioze.
E gjithë kjo rrahje është bërë për një femër.Shqipmedia

Check Also

Mielli serb pushton Shqipërinë. Buka jashtë standardit

Fabrikat e blojës panë rënie dyshifroreve të xhirove vjetore më 2016, si pasojë e konkurrencës …

Leave a Reply