Kryefaqja / OPINION / SHQIPTAR NË ILIRIDË,VOTONE ATË QË NUK E DON SHKAU…

SHQIPTAR NË ILIRIDË,VOTONE ATË QË NUK E DON SHKAU…

Të nderuar vëllëzer dhe motra shqiptar/e, që jetoni nën sundimin sllavo-maqedon, me 15 tetor 2017 jan Zgjedhjet Lokale,për kryetar komunash dhe për asamble komunale.Nga pas lufta, BDI-ja me Bandën e vet kriminele,ka zhvatur shqiptarët,ma shum se sllavo-maqedonët, jan kryer vrasje enigmatike,ndaj Luftarëve të Lirisë,burgosje,tortura dhe denime të rënda kundër Luftarëve të Lirisë,të gjitha këto dëme ju bënen shqiptarëve,nga kjo parti dhe Banda e saj,me qëllimin e vetëm, të jen ne pushtet.Sepse pushteti ju sjellte favore,për tu pasuruar,punësuar.Gjatë këtyre viteve,që në pushtet ishte Banda kriminele e BDI-së,shqiptarët humbën ma të dashurit e tyre,ju shkakëtuan plagë shpirtërore shumë nënave dhe baballarëve,që ja merrnin djemtë nëpër burgje,shqiptarët u zvogluan në numer, duke ikur rinia në mërgim,shqiptarët u varfëruan edhe më shumë,Banda kriminele e BDI-së u pasurua,shqiptarëve ju ndalua fjala Liri !

Në Zgjedhjet Parlamentare,na dulen disa bijë dhe bija të shkines,që vetes i thojnë ”shqiptar/e”,punuan dhe mashtruan shqiptarët,që ta votojn partinë sllavo-maqedone LSDM-në,këta bijë dhe bija të shkines,jan shumuar si shumë, koha i ka qitur në siperfaqe,familjet tradicionale tradhëtare,që jan rreshtuar me ta.”Ujku thojn qimen e ndërron,por zanatein e vjetër se harron”,andaj shqiptarët nuk goxojm të gabojm,t’japim votat armiqëve ton,sikur dje,sikur sot,sikur nesër jan armiqët tan.

-Nuk kemi vota, për ata që naj marrin tokat,

-Nuk japim votat lirë, për ata që naj kan marrë Lirinë,

-Nuk ka vota o shkau i zi,se këtu i thojn Iliridë.
Të gjithë jemi dëshmitar,huliganët, paramilitarët sllavo-maqedon,kur hynë në sallën e Parlamentit,nuk ju vërsulen Talat Xhaferit si kryeparlamenar i zgjedhur, nuk ju vërsulen as Ejup Halimit me shokë deputet të BDI-së,nuk ju vërsulen asnjë deputeti shqiptar,Deputetit z.Zijadin Selaës,ju vërsulen me të gjitha forcat, menduan se e vran duke e ngre zvarr,duke na nënqmuar të gjithë shqiptarët.

Zoti e ruajti kët Patriot,duke ditur se shqiptarëve,është ka ju nevoitet një lider,andaj shqiptarët kësaj radhe e kemi amanet,ta përkrahim kët burrë të Shqipes,duke e votuar Aleancen Për Shqiptarët,shqiptarët në Iliridë kemi votuar,një dritë që do ta rrëzaton,mbi shqiptarin në krejt Iliridën.

Autor:Smajl Jashari-Shkup

Check Also

KOALICIONI NË MES LËVIZJES BESA DHE APSH-së

Koalicioni në mes Lëvizjes BESA e udhëhequr nga z.Bilall Kasami me Aleancën Për Shqiptar e …

Leave a Reply