Kryefaqja / OPINION / Unë Jeton Lleshi nga Ladorishti ,që kur kam le as jam shitur as ble !

Unë Jeton Lleshi nga Ladorishti ,që kur kam le as jam shitur as ble !

Të nderuar lexues po sjellim me poshtë dy letra nga ish luftëtari dhe patrioti i shquar Jeton LLeshi emër ky i madh i kombit dhe humanizmit nga Ilirida e Shqipërisë .
Të dashur familjar të dëshmorëve , të dashur veteran e bashkeluftetar …keto kanë fletur me dhene e dhi kur unë kam pasur mbreteri .
Zvicra mike shtet që e ka njohur pavaresine e Kosoves tashme u bë me dy damka .E para është Dick Marty , dhe e dyta është H.S.

Po të dy janë puro zviceriane dhe u munduan ti fusin thiken me zell dhe intriga perpjekjeve clirimtare dhe poashtu pavaresisë së Kosoves .

Me dhunë te papare sic njihen edhe me gjere burgjet famekeqe zviceriane si dhe poashtu prokurori H.S.Me fuqine e plote policise federale ushtroi dhunë dhe po ushtron që unë të flas për organizimet e UÇK së dhe SHP të saj .Me befason shumë fakti që se me sa ethe Zvicra ose me sakt miqet dhe farefisi i Dick Martyt duan ti hapin plaget e reja dhe ta pengojne zhvillimin e metutjeshem te Kosoves !

Nuk i hyn asgje ne protofol Zvicres.

U ben 18 vite qe kur ka perfunduar lufta , pse tani prokurori te bej ligj ekstra dhe ta kthej koken prapa aty te e kaluara .

I kam të gjitha llojet e pyetjeve qe mi bejnë te dokumentuara me pyetjet bashkë.

E pyes veten pse me kaq zell Zvicra dhe eksplicit Hansjorg S deshen dhe nuk ja dalin dot te marrin informacione qe as une nuk i dija.
Ne kete shtet po jetoj qe sa vite si qytetar shembullor dhe mirefilli i integruar, dhe me brengos fakti që zviceranve caktuar u ka shkuar helmi thelle ne gjak .Edhe në policinë zviceriane kish patur shqiptar S.Gqe kur i bojne analizat e vendit tim populli tim dalin gjysmake .Ka edhe gazetar shqiptaro-kosevar si E.R , që hedhin helm kunder vlerave clirimtare ne gazetat prestigjioze zviceriane e me gjerë , por unë i them ketij soji se pa rrenje pemet thahen !.

Në MAKSIMUM Ne Zvicer e ruajta rendin dhe qetesinë nuk u vra asnjë dhe nuk u lendua askush kurrë , asnje qime floki nuk i mungoi asnje zviceriani .E te me japin burgun e perjetshem per kercenim nuk o normale por kjo do u mbesi si damkë .

Kosova e Shqiperia nje dite do jenë bashkë , dhe mund ta gëlltisin dhe Zvicren .

Me asgjesimin tim financiar Zvicra goditi

1.Fabrikimin e ujit te pishëm

2.Hulumtimet e masakres se Ladorishtit vizionin tim largepames dhe humanizmin .

Per pengimin e hulumtimeve ju konsideroj fajtor qe me penguat ju konsideroj si bashkeautor te Masakres Ladonishtit .

Zoti e bekofte popullin tim liridashes dhe paqedashes , zoti e bekofte popullin mik amerikan me miqesi te perjetshme .

ideali im eshte Lumturia e Shqiptarisë .
Te dashur familjar te deshmoreve ne letren time te trete te radhes ju pershendes ju familjet e juaja bashkeluftetaret dhe bashkeveprimtaret , shume te nderuara motra e vellezer .
Sic e keni degjuar edhe me se shumti nga ato mediat me damke , tashme perfundimisht edhe pas 15 viteve mu shqiptua denimi burg i përjetshëm prej 10 vitesh .Ky denim u shqiptua me mase kaq te madhe sepse u inflenunca paraprak nga mediat zviceriane dhe nga gazeta bota sot ose Borba sot shefredaktori i saj dhe disa gazetar qe njihen si njerez te qarqeve te huaja dhe antishqiptare .

Cili profet i tha Xhevdet Mazrekajt , me hap pakon nga ana ,ai pra e dinte cfare ka pako shih për këtë dokumentin zyrtar .

ka disa vite qe predikoj me justifikimin real se Kosova heroike ka nevoje shumë për paqe mes vedi, e dialog demokratik si dhe nuk ka nevoje fare per hapjen e plageve te reja e asesi ato te vjetrat.

U perpoqa me tere forcen dhe në formen e kthjellët analitike te ja spjegoj prokurorit H.S se me denime të tilla Zvicres vetëm si damkë do i mbesin .

Ndonese e hetova që ne kancelarite dhe prokurorite zviceriane gravitojnë njerez familjar te Dick Marty dhe koleg pune prokurorit!

Pra dy faktor ndikuan unë te denohem ,farefisi Dick Martyt dhe propanda e fuqishme e shtypit zvicerian!

Prokurori posedon fakte jo te mjaftushme per nje denim kaq te madh , asnjë pikë te deklaruara dhe sqaruara me fakte nga avokati im nuk u pranua.Mbi ketë denim nuk dua te ankohem rishqyrtohet se dua te shoh deri ku shkon shkelja e të drejtave të njeriut nga autoritet zviceriane .
Sa i përket shefredaktorit Xhevdet Mazrekaj dhenderr grekesh qe me qarqet ku ka bere pjese ky vazhdimisht kanë hedhur helm mbi vendin tim.

Vrerin e kane hedhur mbi clirimtaret vecanarisht krenarine tonë UÇK në .Per ti demtu perpjekjet clirimtare Xhevdet Mazrekaj , Elida Bucpapaj Skender Bucpapaj etj me stafin e Borba Sot shkuan aq thellë sa informuan raportuan per vendndodhjen e civileve shqiptar ne vitet 98-99 dhe forcat serbocetnike ne baze te te dhenave nga gazeta bota sot-borba sot shkuan masakruan dhe djegen shtepi shqiptaresh .

Mandej kjo gazete agjitonte kunder luftes dhe SHP UCK se dhe spiunonin te organet zviceriane mandej ne europol dhe interpol ku Serbia kishte qasje te mirë.

Ne atë kohë kam qenë moshe te re qumeshtit si themi ne , mirepo keto gjera ikam percjellur me vemendje .

Detyre mbi detyrat ka qene dhe mbetet per mua liria clirimi dhe bashkimi kombetar bashkimi i Shqipërisë .
Bota sot e udhezuar nga qarqet e caktuara antishqiptare anticlirimtare antipavaresi sebashku me cetniket serbomedhenjë u be shkaktar i vrasjes 330 civileve shqiptar nga rrjedhja informatave .

Ua kom terheq verejtjen ne ato vite me telefon dhe e-mail që ta nderprejnë këte sepse po demton vendin dhe çlirimin.

Por ata sukseset e luftes dhe UÇK së nuk i donin , por donin me cdo kusht vellavrasje e percarje per llogari të Beogradit qe do kishte pasoja katastrofale per Kosoven .
Që 15 vite kam jetuar i lire dhe padrojtje , por siduket Zvicra e kishte ruajt kete moment per arrestimin tim .

Dhe per shkak percarjeve gjuhes helmuese komuniteti shqiptar e ka bojkotu Boten Sot dhe ky cobani ka ik nga Zvicra .
Edhe zoti dikur hakëmerret !
Xhevdet Mazrekaj , akuzues i pare ky njeri iqarqeve antikombetare prokurori dhe gjyqi do ta demeshperblejnë me 10.0000 franga.Kur moren vesh që ere leku po sillet ne rundin e dyte te aktakuzes u aktivizuan edhe ish gazetaret Elida dhe Skender Bucpapaj.Pra keta dy rane pre e dhendrrit grekeve e kerkonin nga une 15 mije franga .
Per te ja arrit qellimit te tyre keta e mbushen gjykaten me foto te mia me grushtë te vjedhura nga facebooku im .Ne gjykim tere kohes hodhi vrere per Kosoven Shqiperine bregdetin tone Xhevdet Mazrekaj dhe këto fjalë me lenduan tejmase .

Te dashur vendas te mi të Kosoves mbare viseve jam krenar qe kom jep cdo gjë per shqiptari dhe qe e kam gjetur veten aty ku ishte Zahiri , Luani Adriani , Ademi Fehmiu e Xheva Ismet Jashari , Tahir Sinani , Nuri Mazari etj

Mbeturinat e Zvicres shpirtin munden me ma marrë , por jo krenarinë .

Unë Jeton Lleshi nga fshati Ladorisht qe kur jam le nuk jam shit as ble .

Prokurori hetoj dite dhe nate por konstatoj se cdo fitimi i imi o si qytetar i rregullt dhe puntor me djersë ditë për ditë .Gjyqi prokuroria u vertetuan per jeten time korrekte te integruar e te ndershme besnik sa qe edhe fjala e besa vdes me mua .

Te dashur miq une nuk kom asgje kunder fqiut grek anipse ata jane ne vllazeri me serbet dhe na kane demtu neper histori , unë kur flas per dhenderr grek e qarqe te caktuara foli me fakte e jo inate , e shume fakte i posedon dhe Zvicra .
Nuk kam deshire per momentin ti publikoj sepse Kosova ka nevoj per pajtime e jo acarime te metutjeshme .

Na obligon gjaku ideshmoreve me mendu mire punu mirë para se mu marre me punet e mia dhe Xhevdetit .
Andaj Xhevdet Mazrekaj ish sportist i Serbise ndale urrejten helmin luften vellavrasese e kontriboj pajtimit , kurse ju Elida Bucpapaj dhe Skender mos shpifni se as 97 nuk ka pas parti komuniste .

mos manipuloni mos mashtroni …
Unë Enverist kam lind e Enverist do vdes VF LP

RROFTE SHQIPERIA , RROFTE AMERIKA

SUKSESE RAMUSH VELLA , SUKSESE DONALD TRAMP

Check Also

“Shqipëria lindi nga Zoti, shpëtoi nga rastësia, vdiq nga politikanët”

Nga Marin Mema/Sado e ashpër të duket kjo thënie e Faik Konicës ajo është tërësisht …

Leave a Reply