Kryefaqja / OPINION / VIDEO EKSKLUZIVE| Adrian Krasniqi dhe sulmi mbi stacionin e policisë serbe, në vitin 1997

VIDEO EKSKLUZIVE| Adrian Krasniqi dhe sulmi mbi stacionin e policisë serbe, në vitin 1997

Për herë të parë publikohën pamjet filmike të sulmit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në stacionin e policisë serbe, në Kliçinë, në afërsi të Pejës, e cila ishte një pikë strategjike e forcave policore dhe ushtarake serbe dhe stacioni më famëkeq ku me qindra shqiptar ishin torturuar nga policia serbe.
Në video shihet stacioni i policisë i dhe shumë automjete të demtuara nga sulmi i ​dëshmori të kombit Gjenarl Adrian Krasniqi, i cili kishte mbetur i vrarë gjatë aksionit.
Adrian Krasniqi ishe ushtari i parë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i cili ra i veshur me uniformë të UCK-së. Adrian Krasniqi u vra më 16 tetor të vitit 1997 në Kliçinë të Pejës, gjatë sulmit në stacionin policor serb./fmimages.net

Check Also

LE TEMPS (MAJ, 1939) : APELI I MBRETIT ZOG DREJTUAR SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË LIDHJES SË KOMBEVE

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 22 Nëntor 2017 Gazeta franceze, “Le Temps”, ka botuar të enjten …

Leave a Reply