Kryefaqja / OPINION / E DUA SHQIPERINE,JAM SHQIPTAR, FLAS SHQIP.. …JIM BELUSHI-AKTORIT SHQIPTAR TE HOLLIWOODIT,NGA FASHATI QYTEZË I DEVOLLIT BURRAT E VERTETE NUK THONE KURRE ME FAL”

E DUA SHQIPERINE,JAM SHQIPTAR, FLAS SHQIP.. …JIM BELUSHI-AKTORIT SHQIPTAR TE HOLLIWOODIT,NGA FASHATI QYTEZË I DEVOLLIT BURRAT E VERTETE NUK THONE KURRE ME FAL”

Ne Nje Intervis Dhen Dit Me Par Jim Belushi Flet Reth Gjuhes Shqipe Dhe Shqiptareve E Dua Shqiperine,jam Shqiptar,flas Shqip..

Jim Belushi-aktorit shqiptar te Holliwoodit,nga fashati Qytezë i Devollit

BURRAT E VERTETE NUK THONE KURRE ME FAL” Jim Belushi. Shume prej jush do te thoni, mos ka ndonje ngaterrese? Jo, vete aktori ka provuar te jete ne rolin e shkrimtarit. Ndoshta talenti i tij ka shkelqyer ne kinematografi, por nuk e ka ndier veten te realizuar pa thene ato qe vetem ai i di per jeten neper te cilen ka shkelur.

Shpresojme qe lexuesi shqiptar te ndjeke sukseset dhe deshtimet, realizimet e tij shpirterore, qe aktori

me origjine shqiptare ka kaluar ne jeten private. Ka sjelle ne liber shume personazhe, te afermit e zemres, bashkepunetoret qe e kane ndihmuar te behet nje aktor i madh dhe qe e kane penguar te jete nje burre ideal per grate e tij. Mirenjohja dhe pendimi qe pershkon librin e Jim Belushit, e bejne te jete nje model i vertete edhe per shoqerine shqiptare.

Check Also

“Shqipëria lindi nga Zoti, shpëtoi nga rastësia, vdiq nga politikanët”

Nga Marin Mema/Sado e ashpër të duket kjo thënie e Faik Konicës ajo është tërësisht …

Leave a Reply