Kryefaqja / LAJME / MIRDITA NESËR VENDOS

MIRDITA NESËR VENDOS

Në rrjetin social FB po shpërndahet një thirrje që me datë 31.12. 2017 në orën 12:00 të gjithë Shqiptarët të shkojnë në Mirditë, poashtu 12 Bajrakët e Mirditës janë përgatitur që të largojnë në HEC-in e Qaf-Mollës flamurin turk që është vendosur në mënyrë të fshehtë nga kompania turke.

Në PRESS INDEPENDENT ka ardhur një njoftim serioz që në Revoltën e Mirditorëve janë përgatitur të shkojnë dhe nga Bajraku i Kurbinit të cilën djemt nga Laçi dhe Lezha janë të vendosur që përkrahë Mirditorëve do e largojnë flamurin turk dhe nëse do të vedoset të mbrohet nga policia do të përdoret forca.

Kujtojmë që Mirdita ka qënë Principatë për 500 vjet me rrallë dhe Republikë në vitin 1921.

REVOLTË NË MIRDITË!

MIRDITA PAS 650 VJETËVE TENTOHET TË SUNDOHET NGA TURQIA.

NESËR NË ORA 12:00 TË GJITHË SHQIPTARËT NË MIRDITË PËR TË FSHIRË FLAMURIN TURK NË DIGËN E HEC-it.

Nuk u sundua nga asnjë pushtues si osman, sllav, grek apo italian, e vetmja Krahinë në Ballkan që nuk njohu sundues të huaj.

Forca nesër të gjithë në këmbë për Mirditën dhe Mirditorët.

Check Also

“Ben Blushi është mik me ekstremistët e Agimit të Artë”, gazetari jep detaje

Koncerti i 24 majit në Pallatin e Kongreseve, që organizohet nga Top Channel ka bërë …

Leave a Reply