Kryefaqja / LAJME / Veliu: Jo protestave për kauza të huaja

Veliu: Jo protestave për kauza të huaja

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu ka reaguar ndaj protestës së Shkupit kundër vendimit për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Veliu, ka deklaruar se “nuk ka Üsküp, dhe as “Skopje, por vetëm Shkup.

Ja postimi i plotë:

Për të gjithë ata, që protestojnë për kauza të huaja!

“Energjia dhe potenciali jonë politik duhet orientuar drejtë, në shërbim të jetësimit të Shqipërisë së Bashkuar dhe përfundimisht, t’i themi ndal investimit të mbrapsht të energjisë dhe potencialit kombëtar, në shërbim të kombeve dhe ideologjive të huaja, që shpeshherë janë në kundërshtim të plotë më interesat kombëtare shqiptare.” – Tahir Veliu, Platforma për Shqipëri të Bashkuar, Tiranë, 2016, fq. 69

Check Also

“Bravo Notis, arrite të bindësh një tufë alabakësh…”, gazetari shfryn ndaj koncertit të nazistit

Ardhja e këngëtarit nazist grek Notis Sfakianakis mbrëmjen e djeshme në Shqipëri dhe koncerti i …

Leave a Reply