Kryefaqja / LAJME / Takimi Bushati – Kotzias, protesta edhe në Durrës

Takimi Bushati – Kotzias, protesta edhe në Durrës

Teksa në Korçë është futur në ditën e dytë takimi mes ministrave të Jashtëm të Shqipërisë dhe Greisë, Ditmir Bushati dhe Nikos Kotzias, sot ka pasur edhe protesta.

Një e tillë është zhvilluar edhe në Durrës, aty ku përfaqësues të shoqatës Çamëria kanë marshuar në bulevard për çështjen çame.

“Nuk janë vetëm të çamëve, por e drejta e të gjithë shqiptarëve”. “S’ka Shqipëri pa Kosovë e Çamëri. E duam Çamërinë” janë shprehur ata.

“Ne nuk njohim asnjë marrëveshje që bën shteti shqiptar me shtetin grek në kurriz të çamëve. Ne kërkojmë që të gjitha marrëveshjet që bëhen për Çamërinë të ketë edhe një përfaqësues nga Republika jonë”.

Po sot edhe në Korçë u mbajt një protestë ku në fokus ishte dhuna ndaj shqiptarëve në burgjet greke.

Check Also

Skandali i Ministrisë së Arsimit, nxënësit 11-vjeçarë shqiptarë pyeten nëse kanë bërë seks anal

Një studim kombëtar që synon të zbulojë më shumë mbi sjelljen shëndetësore të nxënësve shqiptarë …

Leave a Reply