Kryefaqja / HISTORI / KRIMET GREKE / Asnjëherë nuk ka rastësi tek terroristët grekë

Asnjëherë nuk ka rastësi tek terroristët grekë

Nga Arben Llalla

Në këtë foto që është bërë në shkurt të vitit 1994 në Kakavijë kemi:

1. Fredi Bejleri, kryetar i OMONIA dega Himarë, anëtar i organizatave terroriste greke MAVI, PASIVA dhe SFEVA.

2. Mitropoliti i Konicës, Sebastianos, antishqiptar i tërbuar, kryetari i organizatës terroriste SFEVA, themeluesi dhe i PASIVA.

3. Grigori Νtrigoja, kryetar i organizatës SFEVA dega Selanik.

4. Leonidha Papas, kryetari i OMONIAS, antar i SFEVA dhe i PASIVA.

Fill pas shkrepjes së kësaj fotografie ndodhi masakra e 10 prillit 1994 në Peshkëpi të Gjirokastrës.

Nuk është rastësi që Leonidha Papas qëllon kryetar i OMONIA, ashtu sikurse nuk është rastësi që Fredi-Dionis Bejleri qëllon të jetë kryetar i OMONIA për degën e Himarës.

E ardhmja nuk e dimë se çfarë befasirash do na ofrojë.

Check Also

Si i masakruan grekët 230 shqiptarë, fëmijë, pleqë, dhe gra në vitin 1914, në Tepelenë

Trupat e rregullta greke duke marrë posedimin e Kodrës, një fshat pranë Tepelenës, ftoi të …

Leave a Reply