Kryefaqja / LAJME / Veliu: Urime 10 vjetorin e Pavarësisë, Kosova ime e Shqipërisë

Veliu: Urime 10 vjetorin e Pavarësisë, Kosova ime e Shqipërisë

10 vjetori i pavarësisë së Republikës Shqiptare të Kosovës kërkon nga ne që ti qendrojmë besnik aspiratës sonë kombëtare për çlirimin dhe bashkim fizik të trojeve shqiptare. Obligim hyjnor i çdo shqiptari mbetet jetësimi i vullnetit të popullit shqiptar dhe amanetit të dëshmorëve të kombit për Shqipëri të Bashkuar.

Forcimi i pavarësisë së Kosovës realizohet më së miri, përmes bashkimit më trungun amë – Shqipërinë, prandaj ne duhet të angazhohemi që këtë ta realizojmë sa më shpejtë, që e ardhmja jonë ekonomike e politike të jetë më e sigurtë dhe që fuqia jonë kombëtare të përqendrohët në trojet e tjera të pushtuara, veçanerisht në zonat e rrezikuara të Shqipërisë, siç është paraparë në Platformën për Shqipëri të Bashkuar.

Kushdo, që guxon të mendoj dhe punoj për largimin e Kosovës nga Shqipëria është tradhëtar.

VDEKJE TRADHËTARËVE, KOSOVA E SHQIPËRISË DHE E SHQIPTARËVE!

Tahir Veliu

Kryetar i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar

Check Also

Kreu i LSHB-së Kastriot Berishaj viziton Memorialin e Vendvarrimit të Heroit Kombëtar Skënderbeu në Lezhë

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z. Kastriot Berishaj bëri një vizitë zyrtare, ditën …

Leave a Reply