Kryefaqja / OPINION / Djali i Fadil Fejzullahut kampion karateje në Maqedoni! Nokauton maqedonasin

Djali i Fadil Fejzullahut kampion karateje në Maqedoni! Nokauton maqedonasin

Djali i Fadil Fejzullahut i quajtur Çlirim Fejzullahu sot në garat republikane në Maqedoni fitoi vendin e dyte, duke e nokautuar kundërshtarin e tij maqedonas përcjell shigjeta.net

Çlirim Fejzullahu është i lindur në Kumanovë më 03. Shtator. 2001 dhe qysh si fëmijë merret me artet marciale duke u trajnuar në klubin tashmë shumë të njohur ”Bashkimi 2002”..

Edhe pse në moshë shumë të re ai sot bëri që çdo shqiptar nga Maqedonia të ndjehet krenar.

Kujtojmë çlirimi është djali i Fadil Fejzullahut i cili u denua me burgim nga Maqedonasit për akuzën mbi bashkëpunimin me Grupin e Kumanovës.

Check Also

30 arsye pse jetoj ende në Shqipëri

Nga Eva Kushova Se këtu kam prindërit, motrat, vëllain, të afërmit e mi. Se flas …

Leave a Reply