Kryefaqja / LAJME / Ja në cilën “parti” hyri këngëtarja Nazife Bunjaku

Ja në cilën “parti” hyri këngëtarja Nazife Bunjaku

Këngëtarja e mirënjohur e muzikës burimore shqiptare, Nazife Bunjaku është anëtarësuar në Lëvizjen për Shqipëri të Bashkuar, e cila është një lëvizje mbarëkombëtare që shtrihet në të gjitha trojet shqiptare dhe në mërgatë. Anëtarësimin e saj në LSHB e ka përshēndetur edhe kryetari i kësaj këvizje, Tahir Veliu, i cili përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” i ka dëshiruar mirë se ardhje në LSHB.

E kontaktuar nga portali “Shqipëria e Bashkuar”, Nazife Bunjaku e konfirmoi anëtarësimin e saj në Lëvizjen për Shqipëri të Bashkuar. Ajo poashtu i është përgjigjur postimit të kryetarit të LSHB-së: Nuk ka nderim më të lartë se te jem pjesë e atyre që synojnë me mish e shpirt Shqipnin e Bashkuar. Nuk kishte si me qenë ndryshe, une nuk e kam ndërmend të bëjë Betimin…E kam bërë atë Betim qysh kur kam lindë; kur kam dale nga barku i nënes…Kam lindë e jam rrit me këtë frym. Kryetar të faleminderit për koonsidersten dhe vlerësimin…Ato çfarë i kam këndu me vite të tëra u bëfshin realitet. Konsideratë të lartë për Ju dhe për të gjithë ata që e duan Shqipërinë e Bashkuar.

Kam nderin që në emër tërë anëtarësisë së Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar dhe në emrin tim personal, ti dëshiroj mirë…

Publié par Tahir Veliu – LSHB sur mardi 13 mars 2018

Check Also

Skandali i Ministrisë së Arsimit, nxënësit 11-vjeçarë shqiptarë pyeten nëse kanë bërë seks anal

Një studim kombëtar që synon të zbulojë më shumë mbi sjelljen shëndetësore të nxënësve shqiptarë …

Leave a Reply