Kryefaqja / LAJME / Kotzias vizitë të papritur në Tiranë, thirrje për protesta

Kotzias vizitë të papritur në Tiranë, thirrje për protesta

Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias do të jetë ditën e enjte në Tiranë. Mësohet se ai do të qëndrojë për disa orë në kryeqytet, ku pritet pë zhvillojë një takim me ministrin e Jashtëm shqiptar Ditmir Bushati. Ndalesa e tij në Tiranë do të jetë disarorëshe raporton BW.

Vizita zhvillohet në kohën kur pritet të nisin zyrtarisht negociatat mes Shqipërisë dhe Greqisë për kufirin detar.

Kushdo që e ndjen veten shqiptar, të dalë në protestë, ditën e vizitës së Kotzias, në Tiranë.
Paketa ogurzezë e marrëveshjes së detit është antikushtetuese dhe cënon integritetin territorial të Shqipërisë.

Check Also

Skandali i Ministrisë së Arsimit, nxënësit 11-vjeçarë shqiptarë pyeten nëse kanë bërë seks anal

Një studim kombëtar që synon të zbulojë më shumë mbi sjelljen shëndetësore të nxënësve shqiptarë …

Leave a Reply