Kryefaqja / OPINION / MYSLIM PASHAJ: ‘VOTIMI I 8200 HA QË IU DHA MALIT TË ZI DHE LUCIFERRI BATON HAXHIU!!!

MYSLIM PASHAJ: ‘VOTIMI I 8200 HA QË IU DHA MALIT TË ZI DHE LUCIFERRI BATON HAXHIU!!!

Myslim Pashaj, ish-drejtori i Institutit të Topografisë Ushtarake të Shqipërisë, kolonel, njëherësh profesor me gradën shkencore “Kandidat i shkencave”, i laureuar me titullin “Mjeshtër kërkimesh”, (ai qё ndaloi Sali Berishёn t’ia shiste detin Greqisë) dje në rrjetin e tij social facebook, ka komentur ratifikimin e marrёveshjes pёr demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, nё Kuvendin e Kosovёs (mё 21 mars 2018)! Ai me kёtё rast shkruan: “Disa ditё mё parё pamё skenёn tymuese nё Parlamentin e Kosovёs dhe tё fundmin demonstrim anti Demarkacion. Dhe Kosova mori votimin pushtues tё 8200 ha hapёsirё tё Kosovёs qё iu dhanё Malit tё Zi, sepse vlerё mё tё madhe ishin VIZAT ! E rёndё! Jo mё shumё se njё orё pas kёsaj ndoqa opinionin e mbrapshtё tё Baton Haxhiut me kryecinizmin e tij tё dukshёm dhe shfaqjen e dhёmbit tё tij tё fshehtё plot helm qё e kishte pёrgatitur qysh mё parё pёr ligjёrimin viziv nё mediumin e Klanit: “Mёkati i Komisionit Bulliqi e Florim…mёkat ndaj qytetarёve tё Kosovёs!” Ishte dhёmbi i Luçiferrit kundёr dy gjeohartografёve tё shquar tё Kosovёs, nё mё shumё se sa 100 kumtime, 200 harta e skica, krahasime e qasje pёr sqarimin e veprёs mbrojtёse pёr Gjeohapёsirёn e Kosovёs sё prerë

Check Also

“Bravo Notis, arrite të bindësh një tufë alabakësh…”, gazetari shfryn ndaj koncertit të nazistit

Ardhja e këngëtarit nazist grek Notis Sfakianakis mbrëmjen e djeshme në Shqipëri dhe koncerti i …

Leave a Reply