Kryefaqja / OPINION / PASKA FOLUR JAKUPI!

PASKA FOLUR JAKUPI!

Nga:Xhevat Bislimi

Paska foĺur Jakupi, veç jo per faljen e 8 200 hektareve toke edhe me voten e tij, subjektit te tij!!! “Deputeti qe voton asociacionin-bashkesune e komunave serbe, paska shkruar Jakup Krasniqi, shkelin betimin e deputetit dhe bejne tradhti ndaj atdheut dhe kombit”… “Sepse, paska thene “Kupa”, asociacioni qe po kerkon Serbia eshte me shume se kaq, eshte nje republike serbe ne Kosove”… Bukur sakte e ka thene! Por, edhe demarkimi (shenjimi) i kufirit me Malin e Zi ishte me shume se kaq, ishte falje edhe e 8 200 hektareve toke shqiptare Malit te Zi!! Kjo falje e tokes u votua-miratua edhe nga Nisma e Fatmir-Jakupit! Mirepo, Jakupi qe ishte shume i zeshem ne kundershtimin e “demarkacionit”, pas ratifikimit heshti, u be i shurdhmemec! A thua keshtu si mumje do te heshte edhe pasi te votohet “zajednica” ashtu siç e ka negociuar Hashim-Edita dhe siç e ka nenshkruar Isa Rrahman Morina?!

Check Also

“Bravo Notis, arrite të bindësh një tufë alabakësh…”, gazetari shfryn ndaj koncertit të nazistit

Ardhja e këngëtarit nazist grek Notis Sfakianakis mbrëmjen e djeshme në Shqipëri dhe koncerti i …

Leave a Reply