Kryefaqja / LAJME / Idrizi: Çështja çame, në themel të kombit shqiptar

Idrizi: Çështja çame, në themel të kombit shqiptar

Kryetari i PDIU Shpëtim Idrizi ka reaguar në lidhje me takimin e realizuar ndërmjet ministrit të Jashtëm të Shqipërisë Ditmir Bushati dhe numrit një të diplomacisë greke Nikos Kotzias. Idrizi ka thënë se çështja çame qëndron në themel të kombit shqiptar dhe asesi nuk mund të injorohet.

“Çështja çame nuk mund të injorohet. Ajo qëndron në themel të kombit shqiptar. Ne duam dialog dhe kjo çështja duhet të debatohet”, ka thënë Idrizi.

Check Also

Skandali i Ministrisë së Arsimit, nxënësit 11-vjeçarë shqiptarë pyeten nëse kanë bërë seks anal

Një studim kombëtar që synon të zbulojë më shumë mbi sjelljen shëndetësore të nxënësve shqiptarë …