Kryefaqja / HISTORI / Ja pse grekët janë ardhacakë nga Mongolia, kjo hartë shpjegon të vërtetën

Ja pse grekët janë ardhacakë nga Mongolia, kjo hartë shpjegon të vërtetën

Një hartë e vitit 1444, që tregon Europën në tërësi, po çmend popullin ardhacak grek.

Arsyeja është mjerane për grekët pasi ata nuk janë mësuar me të vërtetat por vetëm me propaganda kanë mbushur gjoja djepin e njerëzimit.

Por ku janë grekët në vitin 1444?

Siç e shihni gadishullin Ilirik, kemi të bëjmë me një dyndje barbare, ku shohim serbët dhe turqit e ardhur nga Mongolia e Azia Qëndrore, si dhe maqedonët. Por grekët nuk i shohim gjëkundi!!!

Peloponezi, zona e Atikës, Athina dhe ishjut përreth si dhe ishulli i Kretës janë territore ilire, të populluara nga ilirët(shqiptarët).

Grekët janë një grup endacakësh që u shfaqën në fillim të viteve 1500, dhe u dyndën si barbarë në territoret e ilirëve autoktonë. Ata janë ardhacakë nga Mongolia, ku si serbët e turqit u dyndën në Iliri.

Vetë fjala grek do të thotë i ardhur ose ardhacak. Paskëtaj, ata i vodhën historinë ilirëve dhe mashtruan botën dhe e quajtën veten superiorë , ndërkohë që vetë ilirët shquheshin për të tillë.

Check Also

Fiset shqiptare në Mal të Zi, hartë e rrallë e vitit 1839

Aristokrati nga fisi i Vasojeviqëve, Nikolla, ose siç e quante vetëm me sqimë në frëngjisht …

Leave a Reply