Kryefaqja / LSHB / Arrestohet përsëri në pikën kufitare të Morinës kreu i LSHB-së Kastriot Berishaj

Arrestohet përsëri në pikën kufitare të Morinës kreu i LSHB-së Kastriot Berishaj

Sonte rreth orës 20:30, përsëri për arsyet e njejta është arrestuar në pikën kufitare në Morinë, në kufirin që nuk egziston Shqipëri – Kosovë, kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Kastriot Berishaj ( Tahir Veliu).

Rreth dy ditë më parë, Kastriot Berishaj u arrestua në Morinë, pa asnjë arsye, u mbajt rreth 2 orë në ambientet e policisë kufitare shqiptare pa asnjë arsye dhe më pas u lirua pa ndonjë akuzë.

Video e Kastriot Berishajt në profilin e tij në Facebook

Sot, kreu i LSHB-së është arrestuar përsëri nga pala shqiptare, ndërkohë që arsyeja përsëri është e paqartë dhe duket tejet qesharake.

Sipas Kastriot Berishajt, këto lloj mënyrash që përdor politika anti-kombëtare e dy shteteve shqiptare kërkohen nga Beogradi, Athina e Ankaraja, për të ndaluar aktivitetin kombëtar të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar.

Pra me pak fjalë, klasa politike anti-kombëtare e dy sheteteve shqiptare është vegël e kontrolluar nga Serbia, Greqia dhe Turqia. Në këtë aspekt kërkohet me çdo kusht ndalimi i aktivitetit dhe veprimtarisë së LSHB-së, duke arrestuar edhe kreun.

Check Also

“Skënderbeu” me Gardë Nderi në Prishtinë, do ta marrë përsipër Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

Kryeheroi ynë kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu, tashmë do të nderohet me një Gardë Nderi në …