Kryefaqja / LAJME / “Ata që përfaqësojnë nazistët meritojnë t’i bëjnë koncertet në koshin e plehrave!”, gazetarja hedh në tokë flamurin e “Agimit të Artë”

“Ata që përfaqësojnë nazistët meritojnë t’i bëjnë koncertet në koshin e plehrave!”, gazetarja hedh në tokë flamurin e “Agimit të Artë”

Ka përfunduar jo me pak debat puntata e djeshme në Top Show ku është folur për këngëtarin Notis, i cili mbron ideologjinë naziste dhe është aktivist i partisë ekstremiste “Agimi i Artë” në Greqi, ku shpesh është shprehur edhe kundër shqiptarëve dhe historisë tonë.

Në fund të debatit, gazetarja Fatma Haxhialiu e cila bëri thirrje për bojkot të këtij koncerti që fyen dinjitetin e shqiptarëve, nxorri flamurin nazist të partisë “Agimi i Artë” duke e hedhur në studion e Top Show.

“Mendimet e atyre që përkrahin e shpërndajnë ideologji naziste për mua, njësoj si ky flamur, meritojnë t’i bëjnë koncertet në kosh!” – ka përfunduar Fatma gjestin e saj të revoltës që duhet thënë se ishte mjaft i gjetur. /Blitz.al/

Check Also

“Bravo Notis, arrite të bindësh një tufë alabakësh…”, gazetari shfryn ndaj koncertit të nazistit

Ardhja e këngëtarit nazist grek Notis Sfakianakis mbrëmjen e djeshme në Shqipëri dhe koncerti i …