Kryefaqja / LAJME / E Fundit/ Policia e Politikës liron dy Gardistët e Skenderbeut në Prishtinë

E Fundit/ Policia e Politikës liron dy Gardistët e Skenderbeut në Prishtinë

Ashtu siç pritej, edhe dy gardistët e tjerë të Skënderbeut në Prishtinë, që u ndaluan nga policia e Kosovës para 1 ore, u liruan pasi policia nuk kishte asnjë provë konkrete, që ata predikonin vepër penale.

Siç konfirmohet nga kreu i LSHB-së z. Kastriot Berishaj, dy gardistët z. Besart Fejzullahu dhe z. Burim Veliu u liruan nga stacioni policor në Prishtinë.

Gjithashtu, z. Kastriot Berishaj e ka komentuar këtë gjë edhe në profilin e tij në Facebook, ku ndër të tjera shkruan:

“Ashtu siç edhe pritej, në mungesë të ndonjë vepre penale u liruan edhe dy Gardistët e Nderit të Gjergj Kastriotit (Besart Fejzullahu & Burim Veliu)”

Check Also

Skandali i Ministrisë së Arsimit, nxënësit 11-vjeçarë shqiptarë pyeten nëse kanë bërë seks anal

Një studim kombëtar që synon të zbulojë më shumë mbi sjelljen shëndetësore të nxënësve shqiptarë …