Kryefaqja / Shqipëria e Bashkuar.AL

Shqipëria e Bashkuar.AL

Haradinaj: Nuk ka më me marr toka prej shqiptarëve

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha se sot se brezi i UÇK-së e ka ndryshuar historinë e shqiptarëve. Duke folur në tubimin përkujtimor për dëshmorët e rënë para 20 vitesh në Korishë të Prizrenit, Haradinaj tha se ka përfunduar koha kur tjerët kanë marr toka prej shqiptarëve. Ai i ftoi …

Më shumë

FOTO/ Kim Kardashian, e dashuruar pas shqiptarëve

Kim Kardashian duket se në mënyrë të pavetdijshme tërhiqet nga talentet shqiptarë. Kohë më parë, ajo zbuloi se grimieri i saj personal dhe njëkohësisht i preferuari ishte Mario Dedivanovic, djalë i dy prindërve emigrantë shqiptarë. Ndërsa së fundmi, ajo ka postuar në “Insta Story” një video ku shihet sëbashku me …

Më shumë

Maqedonët të tronditur, shqiptari bëhet president

Muhamed Sejdini është presidenti i ri i Federatës së Futbollit të Maqedonisë.Në kuvendin zgjedhor të zhvilluar sot në Ohër nga 96 delegatë që numëron gjithsej federata, 90-të ishin prezent 82 votuan “Pro” zgjedhjes së Sejdinit në krye të Shtëpisë së Futbollit vendor, shkruan Infosport.mk. Në garën për postin e presidentit …

Më shumë

E pabesueshme, edhe një lojtar tradhton Shqipërinë për Greqinë

Sulmuesi Marius Vrushaj, i huazuar nga Olimpiakosi te Vilem 2 në Holandë, i hapi rrugën largimeve në masë të talenteve shqiptarë drejt Greqisë. Atë e ndoqi Fjorin Durmishaj, ndërsa lojtari i radhës që refuzoi ngjyrat kuqezi është Leonidas Rossi. Mbrojtësi i Apollon Smirnis ka vendosur të përfaqësojë Greqinë. Ai ishte …

Më shumë

Mbyllet protesta e opozitës mes gurëve, gazit dhe ujit

Ka përfunduar protesta e opozitës në Shqipëri, që nisi në orët e hershme të mëngjesit të sotëm. Po ashtu si edhe katër protestat e para të opozitës edhe protesta e kësaj të shtune është mbyllur në selinë e Partisë Demokratike, atje ku Lulzim Basha mbajti fjalën e tij. Basha u …

Më shumë

Scaparrotti: Rusia po financon parti në Ballkan kundër BE-së dhe NATO-së

Komandanti i trupave amerikanë për Evropën, gjenerali Curtis Scaparrotti ka akuzuar Moskën se po financon parti politike në Ballkan për të penguar integrimin e vendeve të rajonit në Bashkimin Evropian dhe NATO. “Ata bëjnë përpjekje për të minuar çdo përparim drejt integrimeve Euro-Atlantike, BE, NATO, etj. Këtë e bëjnë kryesisht …

Më shumë

Reagon ErdoganQeni për sulmin në xhami: Myslimanët nuk gjunjëzohen

“Si muslimanë, kurrë nuk gjunjëzohemi dhe nuk do të biem në nivelin e këtyre frikacakëve”, tha Erdoğan pas sulmit terrorist ndaj dy xhamive në Zelandë të Re. Edhe përballë sulmeve islamofobike, muslimanët asnjëherë nuk do të gjunjëzohen, tha presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan pas sulmeve terroriste ndaj xhamive në …

Më shumë