Kryefaqja / Shqipëria e Bashkuar.AL

Shqipëria e Bashkuar.AL

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar: FTESË

LSHB ju bënë thirrje të gjithë shqiptarëve që kan mundësi të marrin pjesë në protestën e paralajmëruar më Daten 17-06-2020 në ora 11:00 të marrin pjesë para konzullatës greke në qytetin heroik të Gjirokastrës.Greqia përmesë rrjetit të instaluar në jugun e Shqipërisë përditë e cenon dhe pretendon jugun e Shqipërisë …

Më shumë

Pse po ikin shqiptarët!

Muhamet Kelmendi Eshte shume e rende shperngulja e detyruar nga gjendja ekonomiko-sociale qe eshte ne Shqiperi, ne Kosove, nen Maqedoni e ne Kosoven Lindore.Nga ikjet e tilla me presion te shtetit dhe te pushtetit eshte arritur numri i debuareve te shkoje deri ne milione shqiptare. Keta jane shnderruar ne vegla …

Më shumë

Haziri: S’kemi problem për vota, LDK sot cakton ministrat

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se i ka numrat që i duhen për të votuar qeverinë në krye me Avdullah Hotin. Nënkryetari i kësaj partie, Lutfi Haziri ka folur edhe për ministrat e LDK’së në qeverinë e re. Qeveria e re e drejtuar nga Avdullah Hoti i Lidhjes Demokratike të …

Më shumë

Kryeministri kanadez: Rusia nuk është e mirëpritur në G7

Kanada nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Samitin e G7, , të propozuar nga Presidenti i Sh.B.A. Donald Trump gjatë fundjavës, sepse Moska vazhdon të shkel ligjin ndërkombëtar, tha Kryeministri Justin Trudeau të hënën. “Rusia u përjashtua nga G7 pasi pushtoi Krimenë disa vjet më parë, dhe mosrespektimi i …

Më shumë

Pas statusit të Ramës, Kosova heq tarifën 22 euroshe për kamionat

Kryeministri Rama nëpërmjet një statusi në Twitter bëri më dije se mauneve shqiptare në pikën kufitare me Kosovën u ishte vendosur tarifë për të dezinfektuar kamionët. Pas statusit të Ramës është marrë vendimi për anulimin e tarifës. Njoftim: Pezullohet kontrata për dezinfektimin e kamionëve që vijnë në Republikën e Kosovës. …

Më shumë
Loading...