Kryefaqja / Shqipëria e Bashkuar.AL (page 10)

Shqipëria e Bashkuar.AL

2 persona të infektuar me koronavirus në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka konfirmuar se dy persona janë infektuar me koronavirus. Nga 15 rastet e dyshimta, 2 prej tyre janë pozitiv. Ata janë të shtrirë në QKUK”, ka thënë ai. Vitia tregoi se dy personat; Një vajzë 20 vjeçare nga Italia ndërsa tjetri 77 vjeçar nga Kosova.

Më shumë

Fillon pa shtrëngim duarsh takimi Thaçi-Kurti

Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Albin Kurti kanë filluar takimin e shumëpritur pa shtrëngim duarsh me arsyen për koronavirus. Kurti që për qëllim ka përafrimin e qëndrimeve të politikës së jashtme me Thaçin këtë herë pranoi ftesën e tij,. Takimi filloi në orën 15:00 dhe po vazhdon në Presidencë. Dy …

Më shumë

Shkon në 33 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri

Deri në këto momente janë konfirmuar pozitivë me COVID-19, 33 raste, nga të cilat: 8 prej të cilëve janë të shtruar në spitalin Infektiv (nga Tirana, Durrësi, Fieri dhe Rrogozhina) 25 raste janë të vetëizoluar në gjendje të mirë shëndetësore në shtëpi. Nga rastet e konfirmuara pozitivë: Tiranë 19 raste …

Më shumë

Taksa ndaj Serbisë mbetet në fuqi edhe pas 15 marsit

Taksa ndaj mallrave serbe do të vazhdojë të mbetet në fuqi. Kjo është konfirmuar sot në një konferencë për media nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Kurti konfirmoi se ka dallime me LDK-në sa i përket taksës, dhe se deri në një vendim të qeverisë, taksa do të mbetet në …

Më shumë

Kurti: Në Kosovë nuk ka asnjë person me koronavirus

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se deri tani gjendja në Kosovë është stabile dhe se ende nuk ka asnjë rast pozitiv me koronavirus, shkruan Gazeta Metro. Kurti duke folur në takim para Komisionit të posaçëm për parandalimin e koronavirusit, deklaroi se gjendja është stabile. “Gjendja është stabile për momentin. Por duke …

Më shumë

Njoftim me rëndësi për diasporën nga Aeroporti i Prishtinës

Zëdhënësja e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, Valentina Gara, ka kërkuar nga bashkatdhetarët të cilët janë në Kosovë dhe dëshirojnë të kthehen në vendet ku jetojnë t’u drejtohen kompanive ajrore apo agjencive ku i kanë blerë biletat. “E dashur diasporë, kam dhënë maksimumin që gjatë tërë ditës të iu …

Më shumë
Loading...