Kryefaqja / Shqipëria e Bashkuar.AL (page 2)

Shqipëria e Bashkuar.AL

Ky është vendimi i plotësuar rreth reciprocitetit me Serbinë

Qeveria në detyrë e Kosovës, ka plotësuar vendimin për zbatimin gradual të reciprocitetit si parim në marrëdhëniet me Serbinë, ku ndalohen dokumentet për produktet bujqësore dhe industriale që përdorin emra të vendeve ose përmbajnë elemente të tjera në kundërshtim me Kushtetutën e Republikën e Kosovës dhe legjislacionin në fuqi. Ky …

Më shumë

Myftinia e Shkodrës lartëson figurën e Sulltan Mehmet Fatihut, i cili masakroi , përdhunoi dhe plaçkiti shqiptarët gjatë pushtimit të Shqipërisë

“Lavdi emrit tënd, veprës tënde, frymëzimit tënd, i bekuar  Sulltan iMehmet Fatih !”, thuhet në mesazhin e Myftinisë së Shkodrës të shpërndar në faqën zyrtare në rrjetin sociale “facebook” të saj. Mehmeti II (30 mars 1432 – 3 maj 1481), i njohur si Mehmet Pushtuesi (tur. Fatih Sultan Mehmed), ishte sulltan i Perandorisë Osmane, i cili sundoi …

Më shumë

Qeveria ndan 500 mijë euro për Preshevën, Bujanovcin dhe Medvegjën

Qeveria në detyrë ka marrë vendim që të ndaj mjete financiare në vlerë prej 500 mijë euro për Komunën e Preshevës, Bujanovcit dhe Medvegjës. Përmes një komunikate drejtuar mediave, Zyra e Kryeministrit ka bërë me dije se këto mjete po ndahen për përballimin e gjendjes së krijuar nga pandemia. “Qeveria …

Më shumë

Erdogan dërgon ndihma mjekësore për vëllezërit në Serbi

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan të hënën njoftoi se vendi do të dhurojë ndihmë mjekësore për Serbinë. Erdogan në një letër drejtuar homologut të tij serb Aleksandar Vuçiç shprehu mbështetjen e Turqisë për Serbinë në luftën kundër pandemisë koronavirus. “Jam i bindur që masat aktive që keni ndërmarrë që …

Më shumë
Loading...