Kryefaqja / Shqipëria e Bashkuar.AL (page 3)

Shqipëria e Bashkuar.AL

Shqipëria i bashkohet sanksioneve kundër Turqisë

Shqipëria do t’i bashkëngjitet sanksioneve kundër Turqisë, që i ka vendosur Bashkimi Evropian. Siç njoftoi shefi i diplomacisë evropiane, Zhozep Barel, këtyre sanksioneve do t’i bashkëngjiten edhe vendet tjera që pretendojnë të bëhen anëtare të BE-së: Maqedonia e Veriut, Mali i Zi, Islanda dhe Armenia, transmeton Gazeta Lajm. KE ka …

Më shumë

Lajm i mirë: Thaçi paralajmëron fundin e karrierës politike

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaci, në emisionin Pressing të T7, ka treguar planet e tij pas përfundimit të mandatit si president i vendit. Thaçi ka thënë se pas mandatit si president, ai do t’i kthehet familjes dhe jetës si qytetar jashtë politikes, ndonëse më parë kishte thënë se …

Më shumë

Ambasada amerikane jep lajmin e mirë për Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Michael Pompeo, njofton se SHBA’ja ka grumbulluar 274 milionë dollarë, me të cilat do të ndihmojë 64 shtete të botës për krizën nga virusi COVID-19. Ambasada amerikane thotë se ky është një lajm i mirë edhe për Kosovën. 274 milionë dollarët e sotëm do të sigurojnë …

Më shumë

Thaçi e konfirmon: S’ka zgjedhje të reja, vetëm Qeveri të re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka konfirmuar edhe zyrtarisht se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë, por do të ketë një Qeveri të re duke respektuar Kushtetutën e vendit. Thaçi gjatë vizitës që ka zhvilluar sot në Qendrën e Studentëve të shndërruar në  Karantinë, ku priten të …

Më shumë

Hajnat e cubat e Kosovës fituan

Nga: Ilir Demalia “Çlirimtaret” e Kosovës që erdhën si hajnat, cubat, ndyrsira ma e ndyre e Kosovës Thaçi, Haradinaj, Mustafa treguan se janë plehu dhe ndyrsira me e madhe e Kosovës. Fitoi banda e hajnave dhe krimit në Kosovë. Beogradi ka hapur shampanjë sonte. Se keni merituar lirine që ju …

Më shumë

LAJMI I FUNDIT: Votohet mocioni i mosbesimit, bie qeveria Kurti

Kuvendi i Kosovës me 82 vota pro, dhe 32 kundër dhe 2 abstenime ka votuar për rrëzimit të qeverisë së Kosovës. Ky mocion është inicuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe është përkrahur nga të gjitha partitë opozitare dhe minoritetet në Kuvendin e Kosovës, shkruan lajmi.net. Lëvizja Vetëvendosje është partia …

Më shumë

SHBA kërkon nga BE liberalizim të vizave për Kosovën

Komiteti për Punë të Jashtme i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara e mirëpriti vendimin e Bashkimit Evropian për nisjen e bisedimeve të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, por kërkoi që edhe Kosovës t’i liberalizohen vizat me vendet e BE-së. “Urime për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut …

Më shumë
Loading...