Kryefaqja / Shqipëria e Bashkuar.AL (page 4)

Shqipëria e Bashkuar.AL

Zbulohet gënjeshtra e Arben Gashit: Publikohet dokumenti i shkarkimit të Nekibe Kelmendit nga Hashim Thaçi dhe i nënshkruar nga vet ai

Edhe pse e kundërshtoi Arben Gashi nga Grupi Parlamentar i LDK-së, se nuk është shkarkuar ish-ministrja e ndjerë, Nekibe Kelmendi nga Hashim Thaçi, gazeta “Bota sot” e ka siguruar dokumentin-vendimin e shkarkimit të saj. Ishte ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Glauk Konjufca që në Kuvendin e Kosovës, tha …

Më shumë

Vjosa Osmani: Mos më tregoni çka bëj, a u morëm vesh

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka shprehur nervozen e saj, derisa po e udhëheqë seancën ku pritet të ndodhë rrëzimi i Albin Kurtit. Pasi deputetët ia kanë kërkuar fjalën, ajo ka thënë se do të veprojë vetëm sipas rregullores. “Nuk mund të më tregoni çka bëj, a u …

Më shumë

Isa Mustafa me mesazh për mocionin e rrëzimit të Qeverisë Kurti

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një mesazhi i është drejtuar qytetarëve të Kosovës, lidhur me mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti.Për këtë Mustafa e ka lënë fajtor kryeminstrin Albin Kurti. Letra e plotë e Isa Mustafës: Të nderuar, bashkangjitur gjeni një mesazh nga Kryetari Mustafa: Të nderuar anëtarë të …

Më shumë

Koronavirusi: BE’ja ndan 50 milionë euro për Shqipërinë

Bashkimi Europian i ka ndarë Shqipërisë 50 milionë euro për të lufua koronavirusin. Lajmin për këtë e ka bërë vetë Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ku krahas saj ka thënë se ‘Zoti i shqiptarëve është i madh. “Bashkimi Europian i akordon Shqipërisë 50 milionë euro, për luftën kundë covid-19. Zoti …

Më shumë
Loading...