Kryefaqja / Shqipëria e Bashkuar.AL (page 5)

Shqipëria e Bashkuar.AL

Vjosa Osmani del kundër LDK-së

Kryesia e Kuvendit ka vendosur që nesër të mbahet seanca e jashtëzakonshme, për votimin e mocionit të mosbesimit nga Qeverisë Kurti. Të mërkurën, deputetët e Kuvendit të Kosovës, do të vendosin me votë për fatin e Qeverisë Kurti. Kjo pasi, Kryesia e Kuvendit ka vendosur me shumicë votash, që seanca …

Më shumë

Milaim Zeka: Kryeministri Kurti i ndaloi zyrtarët e NISMËS t’i vjedhin popullit 7 milionë euro, ja çfarë ka bërë qeveria

Ish deputeti Milaim Zeka, ka lavdëruar kryeministrin Kurti dhe qeverinë, për vendimin e marrë që të anulohet vendimi për themelimin e zonës ekonomike në Malishevë. Zeka thotë se më këtë vendim të qeverisë Haradinaj, zyrtarë të NISMA-së tentonin të vjedhin 7 milion euro qytetarëve të Kosovës. Postimi i plotë: Ky …

Më shumë

Merkeli përshendet vendimin e Qeverisë për taksën

Gjatë ditës së sotme, kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe kryeministri Albin Kurti patën një bisedë telefonike. Siç bën me dije komunikata e kryeministrisë, gjatë bisedës ata shkëmbyen mendime për marrëdhëniet e ngushta bilaterale, përafrimin e reformave të Kosovës me Bashkimin Evropian, si dhe për situatën në rajon. Kancelarja Merkel i …

Më shumë

Kushtetuta e thotë qartë: Neni 55 …

Neni 55 [Kufizimi i të Drejtave dhe Lirive Themelore]1. Të drejtat dhe liritë themelore të garantuara me këtë Kushtetutë, mund të kufizohen vetëm me ligj LIGJI NR. 02/L-109 PËR PARANDALIMIN DHE LUFTIMIN E SËMUNDJEVE NGJITËSE 41.2 LIGJI NR. 02/L-109 PËR PARANDALIMIN DHE LUFTIMIN E SËMUNDJEVE NGJITËSEMinistria e Shëndetësisë, me akte …

Më shumë
Loading...