Kryefaqja / Shqipëria e Bashkuar (page 10)

Shqipëria e Bashkuar

Presidenti, Kryeministrit: I dashur Edi!

Ti më ke privuar padrejtësisht, si në planin institucional, ashtu edhe në atë njerëzor, nga mundësia për t’u takuar bashkë. Jam thellësisht i indinjuar dhe njëkohësisht i brengosur që pritjes sime sot, nga ora 05:00 e mëngjesit ti i’u përgjigje me një të larë në pishinë vetëm 200 metra larg …

Më shumë

Sërish dridhet Angela Merkel

Për herë të dytë, brenda pak javësh, kancelarja gjermane Angela Merkel është dridhur sërish. Në një takim me presidentin Frank-Walter Steinmeier në Pallatin Bellevue në Berlin, Merkel mëngjesin e sotëm pësoi sërish dridhje, shkruan The Guardian. Në video shihet se Merkelit iu ofrua një gotë me ujë. Merkel, 64-vjeçe, po …

Më shumë

Atëherë disa fjalë për “Zgjedhjet e 30 qershorit”:

Pr.. Mr. Anton Lulgjuraj Zgjedhjet do të mbahen të dielën me 30 qershor; Personalitete të larta të politikës shqiptare mundohen të tregojnë se Shqipëria është vend sovran dhe miqtë tanë ndërkombëtarë nuk kanë vend të përzihen në “çështjet e brendshme” të Shqipërisë. Ne me duart tona ua kemi dorëzuar dhe …

Më shumë

Si u helmuan ushtarët e Kosovës në Mitrovicë?

Rreth tridhjetë ushtarë janë helmuar në Kazermën “Miantori” në Mitrovicë, burime të T7 thonë se shkaktarë ka qenë ushqimi. Mbrëmja e të premtes nuk ka qenë fort e mirë për ushtarë e Kazermës, “Minatori” në Mitrovicë. Televizioni 7 ka mësuar se rreth tridhjetë ushtarë të kësaj kazerme kanë kërkuar ndihmë …

Më shumë

Kritikohet BE-ja për mos-liberalizim të vizave për Kosovën

Bloomberg i ka kushtuar një artikull gjendjes politike në Ballkan e në veçanti vendeve si Kosova, Shqipëria, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Bosnja e Hercegovina. Theks të veçantë i vihet liberalizimit të vizave dhe faktit se si Bashkimi Evropian i kishte vënë kritere të shumta Kosovës për të …

Më shumë
Loading...