Kryefaqja / Shqipëria e Bashkuar (page 4)

Shqipëria e Bashkuar

“Golgotha Shqiptare”Si u gjet libri i holokaustit. Serbët vranë 500 000 shqiptarë – Mbi 250 mijë shqiptarë të masakruar vetëm në veriun etnik të Shqipërisë në vjeshtën e vitit 1912.

Leo Freundlih, hebreu që protestoi kundër zhdukjes masive të shqiptarëve nga serbët në vitet 1912-1913. Holokausti mbi shqiptarët. Serbët vranë 500 000 njerëz Libri i tij “Akuza që ulërijnë” dëshmia e parë për shfarosjen kolektive të një populli evropian para atij Ebraik. Masakrat që u ndërmorrën serbët në trojet shqiptare. …

Më shumë

Dështon samiti për emërimin e krerëve të BE

Samiti i liderëve të vendeve anëtare të BE për emërimet në postet më të rëndësishme të institucioneve europiane përfundoi pa sukses. Asnjë prej blloqeve të krijuara nuk ka qenë i gatshëm të hiqte dorë nga kandidatet e vet. Pjesëmarrësit dolën të lodhur nga bisedimet 16 orëshe dhe as një periudhe …

Më shumë

Sot dita më e nxehtë, temperaturat deri në 37 gradë

Gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë pritet të mbajë mot me temperatura të larta. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale gjatë ditës së sotme do të sillen në 22 gradë celsius, ndërsa maksimalet 37 gradë celsius.E SPONSORUAR Gëzuar “Muajin e Qershive” nga Jogobella LEXO MË SHUMË Mot i …

Më shumë
Loading...