Kryefaqja / Shqipëria e Bashkuar (page 5)

Shqipëria e Bashkuar

Pse Gjuha Shqipe quhet Gjuhë e Zotit

MITOLOGJIA FLET SHQIP ( 2 ) ( Studjime Mitologjike ) Ky shkrim e ka si qëllim zbardhjen e origjinës së Mitologjisë me anë të Emrave Mitologjik të cilët Tingëllojnë Shqip dhe kanë domethënje Shqipe .* Hyrje e Shkurtër Megjithat që kan kaluar disa Miliona vite dhe Gjuha Shqipe ka pësuar …

Më shumë

Haradinaj: Nuk lejojmë askënd ta rrezikojë Kosovën

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nuk do të lejojnë askënd që ta rrezikojë shtetin e Kosovës, duke shtuar se me vënien e taksës prej 100 për qind ndaj prodhimeve serbe, zhvlerësimin e idesë për korrigjimin e kufijve dhe formimin e Ushtrisë, kanë arritur të rikthejnë shtetësinë e vendit. Këto …

Më shumë

Si i korruptoi Edi Rama ndërkombëtarët me Gjykatën Kushtetuese

Dy ditë më parë, Bashkimi Europian bëri një deklaratë publike, e cila duket se mbështet plotësisht Kryeministrin Edi Rama në përpjekjet e tij për të zhvilluar zgjedhje njëpartiake më 30 Qershor. Ambasada Amerikane, gjithashtu, bëri një deklaratë me mesazh të ngjashëm.LEXO EDHE:Procedimi penal ndaj meje, vendim politik i vetë Edi …

Më shumë

Molliqaj dhe Shahini votojnë për herë të parë në Shqipëri

Deputeti i Partisë Socialdemokrate në Kuvendin e Kosovës, Dardan Molliqaj dhe bashkëshortja e tij, ministrja e Arsimit, Besa Shahini kanë votuar për herë të parë në Shqipëri. Këtë e ka bërë të ditur vet Shahini përmes një postimi në rrjete sociale. “Votues për herë të parë” ka shkruar ajo. Ndryshe, …

Më shumë

Shqiptarët nderojnë presidentin Woodrow Wilson

Një delegacion shqiptarësh po viziton Shtetet e Bashkuara për të shprehur mirënjohjen e tyre për ndihmën amerikane, me rastin e 100 vjetorit të Traktatit të Versajës, që njihet edhe si traktati i paqes . Nderim i veçantë iu bë presidentit amerikan,Woodrow Wilson, në një ekspozitë me fotografi e dokumente arkivore …

Më shumë

Ministrja serbe: Kriza humanitare në veri është lojë politike

Lojë politike po e cilëson inskenimin e një krize humanitare në veri, ministrja e Administrimit të Pushtetit Lokal, Adrijana Hoxhiq, shkruan Gazeta Metro. Banorët serbë të katër komunave veriore ka disa ditë që kanë filluar “inskenimin” e një krize humanitare, kjo sipas tyre për shkak të taksës 100 për qind …

Më shumë
Loading...