Kryefaqja / Shqipëria e Bashkuar (page 87)

Shqipëria e Bashkuar

Historiani serb kritikon Vuçiqin dhe opozitën në Serbi: Nuk ka politikan që guxon të thotë se na duhet një Kosovë e pavarur me të cilën do hiqen kufijtë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq po vazhdon me mitingje “për të ardhmen” në qytetet e Serbisë. Sot ai ka qëndruar në Zrenjanin, ndërsa i ka ftuar qytetarët që në numër sa më të madh të shkojnë në Beograd më 19 prill në mitingun përmbyllës. Ai ka thënë se në këtë …

Më shumë

VIDEO/ Shqipëria merr në prill drejtimin e Komitetit të Inteligjencës në NATO

Shqipëria festoi të premten 10-vjetorin e anëtarësimit në NATO, ndërsa në sheshin ‘Nënë Tereza’ në kryeqytet u zhvilluan disa aktivitete, ku morën pjesë përfaqësues të 29 vendeve anëtare. Ermonela Felaj, Deputete e Partisë Socialiste dhe njëherazi, Kryetare e Komisionit për Sigurinë Kombëtare në kuvendin e Shqipërisë, gjatë një prononcimi për …

Më shumë

Kosnett: Kosova ta ruajë miqësinë me SHBA-në, durimi ynë ka kufij

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett, në një intervistë për ‘Radio Kontakt Plus’, ka folur rreth presionit që Amerika ka bërë ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës për të hequr taksën ndaj produkteve me origjinë serbe dhe boshnjake, me qëllim të vazhdimit të dialogut. Megjithatë …

Më shumë

Kjo ishte ‘bisha’ amerikane që nderoi qiellin shqiptar

U bënë dhjetë vite që kur Shqipëria u pranua si anëtare me të drejta të plota të organizatës ushtarake më të fuqishme në botë, NATO-s. Në nderim të këtij përvjetori, avionët e NATO-s kanë përshëndetur sot qiellin shqiptar me fluturimet e tyre të ulta mbi Tiranë, ndërkohë që ndiqeshin me …

Më shumë

Vuçiq ofendon rëndë Haradinajn: Shko shërohu

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Bukuresht ka thënë fjalë shumë të rënda dhe fyese ndaj kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Pas takimit me kryeministrat e Rumanisë, Bullgarisë dhe Greqisë ka folur në lidhje me një deklaratë të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj ku ky i fundit thotë se “Vuçiq …

Më shumë
Loading...