Kryefaqja / Shqipëria e Bashkuar.AL (page 2)

Shqipëria e Bashkuar.AL

Protesta/ Vazhdojnë arrestimet, shkon në 60 numri i të ndaluarve

Janë shtuar protestuesit e opozitës që kanë parë dyert e policisë pas protestës së djeshme.  “BalkanWeb” raporton  se numri i të shoqëruarve ka shkuar në 60 persona, paraditen e sotme, ndërsa nuk dihet ende sa prej tyre janë arrestuar. Protesta e djeshme e opozitës, e nënta që nga shkurti pati …

Më shumë

“Vishet” kuq e zi në të dy anët Rruga e Kombit – “Dr.Ibrahim Rugova” në pritje të Batalionit Atlantiku në 20 – Vjetorin e Çlirimit!

Nga Beqir Sina Me rastin e një ceremonie zyrtare në Bashkinë më të madhe në vend Bashkinë e Nju Jorkut, të organizuar nga Speaker Johnson, dhe këshilltari shqiptar Mark Gjonaj dhe këshilltarë të tjerë që përfaqësonin të gjitha pjesët e New Yorkut, u nderuan 6-të personalitete të komunitetit shqiptar ku …

Më shumë

Formohet Inciativa Qytetare “Kastriotët e Dardanisë”

Me të gjitha mjetet dhe metodat, vetëm për Shqipëri të lirë dhe të bashkuar, sipas aktit juridik të 28 Nëntorit 1912, të Kuvendit Mbarëkombëtar të Vlorës. Nuk jam mercenar, por 100% SHQIPTAR me gjak Arbëror të kryehyjnorit Gjergj Kastriotit, me filozofinë kombëtare të Hasan Prishtinës dhe vendosshmërinë e Adem Jasharit. …

Më shumë
Loading...