Kryefaqja / Shqipëria e Bashkuar.AL (page 20)

Shqipëria e Bashkuar.AL

Foto e bujshme, ushtarët izraelitë formojnë shqiponjën

Në Izrael jeton një komunitet shqiptaro-hebrenjsh nga Shqipëria dhe Kosova. Shqiponja e shqiptarëve mbërrin edhe në Izrael. Janë ushtarët izraelitë ata që kanë pozuar duke formuar simbolin e famshëm të shqiptarëve. Fotoja ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Në Izrael jeton një komunitet shqiptaro-hebrenjsh nga Shqipëria dhe Kosova, të vendosur …

Më shumë

Holbrooke rrëfen biseden e fundit me Millosheviçin. I thashë: Ju e kuptoni se çfarë do të ndodhë kur të largohem sot prej këtej

Më 23 mars, 1999 qeveria amerikane dërgoi Richard Holbrooke, në Beograd për herë të fundit për të bindur Sllobodan Millosheviçin, që të pranonte marrëveshjen e paqës të ofruar nga Perëndemi, në të kundërten Jugosllavia do të bombardohej nga NATO, shkruan FMimages.net. Holbrooke rrëfen takimin e fundit dhe atmosferën e ftohtë …

Më shumë

Kosovë: Miratohet rezoluta për ndalimin e lojërave të fatit

74 deputetë kanë votuar rezolutën e propozuar nga Avdullah Hoti, shefi i grupit parlamentar të LDK-së. Prej tyre nuk kishte asnjë kundër dhe asnjë abstenim, raporton KTV. Përmes kësaj rezolute Qeveria obligohet që të nis procedurat për ndalimin e veprimtarisë të gjitha lojërave të fatit dhe pika e dytë që …

Më shumë

Në Irak lind foshnja pa hundë

Një foshnje në Irak që lindi pa hundë ka tronditur mjekët. Fëmija jeton aktualisht në Fallujah, rreth 64 km në lindje të Bagdadit dhe merr frymë vetëm nëpërmjet gojës. Nuk ka detaje të tjera, vecse ka tre motra e vëllezër që janë të shëndetshëm. Thuhet se mund të vuajë nga …

Më shumë
Loading...