Kryefaqja / Shqipëria e Bashkuar.AL (page 3)

Shqipëria e Bashkuar.AL

Eliot Engel flet për tradhtinë kombëtare me ndryshimin e kufijve

Ish-kandidati i pavarur për President të Kosovës, Seremb Gjergji, thotë se, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kërkojnë konsistencë nga liderët e Kosovës. Gjergji i cili po qëndron në një vizitë në Amerikë, ku ka takuar personalitete të ndryshme amerikane e ndër ta edhe kongresmenin Eliot Engel, thotë se, pafuqia e …

Më shumë

Aksident i rëndë në tunelin e Kalimashit

Një aksident i rëndë ka ndodhur ndërmjet dy-tri veturave në tunelin e Kalimashit. Sipas fotografive shihet se veturat janë dëmtuar në masë të madhe- ndërkohë nuk dihet se a kanë shpëtuar njerëzit. Policia dhe ekipet tjera të nevojshme kanë dalë në vendin e ngjarjes. Ndryshe, në këtë tunel edhe në …

Më shumë

Homazhe dhe nderime për veprën e Fetnete Ramosajt në Deçan

Komuna e Deçanit në bashkëpunim më OVL të UÇK-së ka organizuar homazhe në nder të jetës dhe veprës së ish-ushtares së UÇK-së, Fetnete Ramosaj. Organizimi u bë nën patronazhin e kryetarit të Deçanit, Bashkim Ramosaj, i cili edhe mabjti një fjalim për të në mbledhjen kememorative, njofton Klan Kosova. Ai …

Më shumë

Elez Biberaj: Politikanët po e rrezikojnë ekzistencën e Kosovës

Njëri prej zërave më të fuqishëm të shqiptarëve në Amerikë, Elez Biberaj është marrë edhe me Kosovën, në përvjetorin e 110 të gazetës “Dielli”. Elez Biberaj, Drejtor i Divizionit Euro-Azi në “Zërin e Amerikës”, ka thënë se shoqëritë shqiptare po vuajnë nga një polarizim i rrezikshëm politik, nga qeverisje të …

Më shumë

Kurthi serb për Tiranën

Janusz Bugajski Qeveria e Serbisë mund të jetë duke planifikuar eliminimin e ekzistencës së shtetit të Kosovës duke mbështetur një projekt të “Shqipërisë së Madhe”. Që nga ndarja e Jugosllavisë, zyrtarët në Beograd kanë provuar mënyra të ndryshme që do t’i zgjidhnin në mënyrë të përhershme marrëdhëniet problematike ndërmjet serbëve …

Më shumë
Loading...